Tel  : 03124406355

TÜRK TURİZMİNDE YENİ ANLAYIŞ

Başlangıç  >>  DUYURULAR  >>  TÜRK TURİZMİNDE YENİ ANLAYIŞ

TÜRK TURİZMİNDE YENİ ANLAYIŞ

Dört mevsimini bir arada yaşandığı Türkiye, dünyanın ender turizm cennetlerinden birisidir.

Bu stratejilerin en can alıcı ayağı olan tanıtımda da ciddi atağa geçmiş ve tanıtım kampanyalarını farklı coğrafyalardaki 40 ülkede 23 yurt dışı büro aracılığı ile yoğun olarak başlatmıştır. Kampanyalardaki yaklaşımın temelinde ”farklılıkların kucaklaşması” teması vurgulanmaktadır. bu vurgunun yakalanmasında Türkiyeyi rakiplerinden ayıran en önemli özellikler dikkate alınmıştır. Bunların başında Türkiye’nin Asya ve Avrupa kıtalar arasındaki köprü konumundan kaynaklanan doğa, tarih ve kültür zenginliği ile çeşitliliği gelmektedir.

Bir arada yaşatılan bu farklılıkların zenginliği, Türkiye’nin her köşesine doğal, kültürel, sanatsal ve estetik çeşitlilik olarak yansımaktadır. Bu gizemli ve baş döndürücü karmaşa, bu çok sesli ve çok renkli kültür bir karşılık değil, bir kucaklaşma kültürüdür.

Turizm çeşitlendirilmesi kapsamında ayrıca yat, golf, termal ve sağlık, kış ve dağ sporları, yayla, mağara, doğa yürüyüşü, akarsu sporları, sportif olta balıkçılığı ve avcılık, kuş gözlemciliği gibi pek çok turizm alanına ilişkin projelerle de etkin faaliyetlerde bulunulmaktadır.

Yorumlar kapalı.